Rektal kanama nedenleri

Rektal kanama nedenleri
Rektal kanama sebepleri en iyi uzmanlarca teşhis edilir ve bu sebeple rektal kanama sorunu ile karşılaşanlar uzman bir hekime gitmelidir.
Rektal kanama neden olur?
Rektal kanama sebepleri hakkında uzmanların bizlerle paylaştığı bilgilerin başında anüste çatlak sorunu husule gelir. Uzmanlara göre rektal kanama nedenleri arasında en sık rastlanan sorun anüs çatlağıdır. Rektal kanama aynı zamanda ağrılı bir sorun olduğu için rektal kanama nedenleri araştırılmalı ve hastalar gereken metotlarla tedavi edilmelidir.
dışkı esnasında tuvalette, klozette ya da peçete de görülen parlak koyu kırmızı renkli ve bazende mora dönük bir renkte olan kan, rektal kanama problemini işaret etmektedir
anüs çatlağının yanı sıra uzun süre kabızlık çekme durumunda da rektal kanama söz konusu olmaktadır. Rektal kanama sebepleri bu tür ciddi olmayan ve kendiliğinden geçebilecek problemlerin olmasının yanı sıra, anüs kanseri ve kolon kanseri gibi ciddi problemlerde rektal kanama sebepleri arasındadır.

Rektal kanamanın nedenleri hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse bunlar; anüs kanseri, kolon kanseri, kolon polileri, crohn hastalığı, ishal, kabızlık, anjiyodisplazi, divertüküloz, besin zehirlenmesi, basur, ülseratif kolittir. Ayrıca rektal kanama nedenleri arasında enflamatuvar bağırsak hastalığı, iskemik kolit, peptik ülser, psödomembranöz kolit, rektal prolapsus, soliter rektal ülser sendromu da yer alır.

Bir önceki yazımız olan Prostattan korunma yolları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.