Estetikle Özgüven Tazeleme Mümkün mü?

Estetikle Özgüven Tazeleme Mümkün mü?

Genital Estetik Kadınlarda Özgüveni Artırıyor!

Kadınların kendilerini her anlamda güzel hissetmeleri sosyal ve psikolojik bir ihtiyaç. Genital estetik operasyonlar da bu doğrultuda sağlık ve güzelliğine düşkün kadınların en sık tercih ettiği yöntemlerden biri. Dr. Vajinal genişleme, sarkma ve diğer problemlerde kadınların imdadına yetişen estetik operasyonları, Estetik ve Plastik Cerrah Prof. Erol Kışlaoğlu anlatıyor…

Doğum sonrasında veya çeşitli nedenlerle vajinada oluşan kalıcı hasarlar vajinal genişleme ve sarkmalara neden olur
Cinsel ve psikolojik hayatı önemli ölçüde etkileyen bu durum ilişki sırasında ağrı, tatminsizlik, özgüven eksikliği ve cinsel isteksizliğe yol açabilir. Bu sorunları ve daha fazlasını gidermek için talep edilen estetik operasyonlar günümüzde sıklıkla uygulanıyor ve yüz güldüren sonuçlar alınıyor.

Kadınlar Vajina Estetiğini Neden Tercih Ediyor?

Vajina estetiğinin hem işlevsel hem de görsel sorunları ortadan kaldırdığını belirten Prof. Dr. Kışlaoğlu, kadınların bu işlemi genellikle partnerlerinden utandıkları, ilişki sırasında özgüven eksikliği ve isteksizlik yaşadıkları, dar kıyafetlerle rahat edemedikleri ve ilişki sırasında acı çektikleri için tercih ettiğini vurguladı.

İşlevsel Vajina Operasyonları Nelerdir?

Doğum sonrası elastikiyeti azalan ve sarkan rahim ile mesanenin onarılması gerektiğini belirten Kışlaoğlu, işlevsel operasyonların idrar torbası, rahim, mesane sarkması ve cinsel hayatı olumsuz etkileyen vajina genişlemesi durumunu gidermek ve sağlığı tehdit edebilecek diğer sorunları ortadan kaldırmak için yapıldığını belirtti.

Estetik Vajina Operasyonları Nelerdir?

Vajinoplasti: Yaş faktörü, sık cinsel ilişki, normal doğum ve kürtaj gibi jinekolojik müdahaleler sonrasında genişleyen vajinanın daraltılması işlemi olan Vajinoplasti’de amaç, vajinanın küçük bir operasyonla daraltılarak estetik ve işlevsel olarak yenilenmesidir.

Ortalama 30-40 dakika süren Vajinoplasti’de hastaya lokal anestezi uygulanarak vajinanın istemli daralmasını sağlayan kaslar yaklaştırılır ve yüzeydeki destek dokuları tamir edilir. İşlem sonrası hastanın 2-3 gün içerisinde günlük yaşamına dönebileceğini kaydeden Prof. Dr. Kışlaoğlu, ilk cinsel ilişkinin operasyondan 1-1,5 ay sonra gerçekleşmesi gerektiğini vurguladı.

Labioplasti: Asimetriyi düzeltmek için iç dudaklardan birinin veya her ikisinin de küçültülmesi işlemi olan Labioplasti’de amaç, uzun ve sarkık dudakların yaratabileceği ilişki sırasında içe kıvrılarak acı verme, istenmeyen seslere neden olma ve dar kıyafetlerde rahatsız edici görüntü durumlarını engellemektir.

Labioplasti operasyonunun daha önce cinsel ilişkiye girmemiş ve doğum yapmamış kişilerde de uygulanabildiğini belirten Kışlaoğlu, ameliyatın lokal anestezi altında ortalama 40-45 dakika sürdüğünü sözlerine ekledi. Labiaplasti’de normalden büyük ve çeşitli problemlere neden olan vajina dudakları küçültülür ve yeni şekilleri vücutta eriyen dikişlerle sabitlenir. İşlem sonrası hastanın 2-3 gün içerisinde günlük yaşamına kolaylıkla devam edebileceğini hatırlatan Kışlaoğlu, Labioplasti sonrasında ilk cinsel ilişkinin 20-25 gün sonra gerçekleşmesi gerektiğini kaydetti.

İki Operasyon Aynı Anda Yapılabilir!

Lokal anestezi eşliğinde Labioplasti ve Vajinoplasti’nin aynı anda yapılabildiğini belirten Kışlaoğlu, tek bir ameliyatla genital bölgedeki sorunların giderildiğini hatırlattı. Hepsinde olduğu gibi bu ameliyatlarda da kanama, morluk, şişlik ve enfeksiyon riski bulunduğunun altını çizen Kışlaoğlu, bu tür genital estetik işlemlerin mutlaka hijyenik koşullarda ve alanında uzman estetik cerrahlar tarafından yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Vajina Estetiği Özgüveni Artırıyor…

Cinsel ve psikolojik hayatı önemli ölçüde etkileyen vajinal sorunların giderilmesiyle kadınların özgüven duygularının tazelendiğini belirten Kışlaoğlu, operasyon sonrası cinsel hayatın ve aile yaşamının düzene girdiğini, hastanın kendini daha rahat hissettiğini sözlerine ekledi.

Estetik ve Plastik Cerrah

Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu

 

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.