Sarkık göğüsler için yeni estetik çözümler

Sarkık göğüsler için yeni estetik çözümler

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Memeyi kendi dokusuyla asma yöntemi, memenin doku sıkılığmdaki azalma ve sarkma problemini minimal izle ve daha kalıcı bir şekilde çözüyor. Kadınların yanı sıra erkeklerin de rağbet ettiği operasyonlarda, son gelişme meme estetiğinden geldi.
Uzmanlar, kadınların en çok başvurduğu estetik operasyonlardan biri olan meme estetiğinde memeyi kendi dokusuyla asma yönteminin gerek sağlık, gerekse minimum düzeyde iz bırakması nedeniyle en yeni yöntemlerden biri olarak tavsiye ediyor.
Estetiğe olan ilgi her geçen gün artıyor
Dr. Erdem Tezel tarafından geliştirilen yöntem, dünyanın en prestijli dergilerinden Journal of Plastic Reconstructive & Aesthetic Surgery’de yayınlandı.
Memeyi kendi dokusuyla asma yöntemi
Bu yöntemle, özellikle koltuk altına doğru yayılan kısmından yararlanılarak, meme dokusu hem yukarıya, hem de içe doğru itiliyor ve kendi üzerine katlanarak sıkılaştırılıp dikleştiriliyor.
Uygulama sonrası, memenin ağırlığını taşıyan kısım derinin altında olduğu için, iz kalma oranı diğer uygulamalara göre daha az oluyor.

Doç. Dr. Tezel’e göre, bu yöntemle elde edilen sonuç, önceki yöntemlere oranla daha uzun süreli oluyor. Bu durum özellikle yatar pozisyondayken memenin koltuk altına doğru yayılması ve ayrık görünmesi sorununa en etkili çözüm olarak görülüyor.
Meme küçültme işlemi
Yöntem, aynı zamanda meme küçültme işlemleri için de uygulanıyor. Yöntemle, gerek genç hastalarda memenin yapısal doku gevşekliği, gerekse ilerleyen yaşlarda zamanın veya emzirmenin etkisiyle karşılaşılan gevşeklik ve sarkma sorunları çözülebiliyor.
Doğal bir sutyen etkisi yaratan yöntemle hastalar, iki hafta gibi kısa bir sürede günlük yaşantılarına dönebiliyor.
Bir önceki Mükemmel görünen kalçaların sırrı başlıklı konumuzda kalça egzersizleri hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.