SEKS VE SAVUNMA SİSTEMİ

SEKS VE SAVUNMA SİSTEMİ
İkinci gruptaki deneklere ise sadece hayvanlarla ilgili film izlettirildi. Atlayıştan sonra kan basıncının arttığını ve sinir sisteminin uyarıldığını belirten bilim adamları, bu deneklerde öldürücü hücre sayısının da yükseldiğini belirttiler.

Stresin de, seks gibi savunma sistemini uyardığını belirten bilim adamları, ikinci araştırmada, deneklerden paraşütle atlamalarını istediler. Araştırmacılar, güçsüz savunma sistemi nedeniyle sürekli yorgun ve hasta olan kişilere düzenli seks yapmayı öneriyor.

İki ayrı araştırma yapan bilim adamları, ilk araştırmada, birinci gruptaki deneklere sırasıyla 20’şer dakika hayvanlarla ilgili ve erotik film izlettirdiler.

Birinci gruptaki kişilerde, beyaz kan hücrelerinin ve tabii öldürücü hücrelerinin (NK hücreleri) sayısının arttığını tespit eden bilim adamları, ikinci gruptaki kişilerde savunma sistemi hücrelerinin artmadığını kaydettiler

Bilim adamları, paraşütle atlayan kişilerde, stres hormonları kortizon ve somatotropinin fazla salgılandığına dikkat çektiler.

 

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.