Sivilce Ve Sivilce Lekelerinden Kurtulmanın En Kolay Yolu

Sivilce Ve Sivilce Lekelerinden Kurtulmanın En Kolay Yolu
Sivilce  vücudun herhangi bir yerinde oluşabilir. İnsanların yaklaşık her on kişiden 7 sinde yaşamlarının bir kısmında sivilce sorunları oluşurlar. Genelde yüzde görülen bu cilt problemi vücudun değişik yerlerinde de görülebilmektedir.
Cilt’te yer alan yağ bezlerinin görevinde bozulma sebebi ile meydana gelen bir cilt sorunudur Sivilceler. Lakin en sık yüzde belirirler
Bu makalemizde sivilcelerden kurtulmanın püf noktalarına deyiniyoruz…

 
Nedenler
Sivilceye neden olan durumların başında kalıtım gelir. Bununla birlikte stres, hormon değişmeleri, kullanılan ilaçlar ve kozmetik ürünleri sivilceye sebep olan durumlardır.

Nasıl Tedavi Edilir
Sivilce tedavisinde uygulanmakta olan yanlış yöntem sivilcenin sıkılıp patlatılmasıdır. Yapılan bu işlem kesinlikle yanlıştır. Bu işlem yapıldığı zaman ciltte kalıcı sivilce izlerinin oluşmasına sebep olur. Bununla birlikte sivilceler uzun süre devam eder ve tedavi olmaz ise kalıcı bir hale gelebilir.
Sivilce tedavisi kısa süreli tedavi değildir. Zaman içerisinde sivilceler tekrar oluşabilir. Tedavide en önemli durum sabırdır.
Sivilcelerin tedavisi için birçok ilaç ve krem vardır. Fakat bu ilaçlar ve kremler bilinçsiz kullanıldığı zaman zararlı olabilir. Bitkisel ve doğal tedavi sivilce oluşumunu azaltır. Sivilce tedavisinde aşamalı olarak yüzeysel tedavi, antibiyotik tedaisi ve hormon tedavisi gibi yöntemler kullanılır.
Bir önceki Beyazlamış Saçlardan Kurtulmanın Bitkisel Yolu! başlıklı konumuzda beyaz saçlar, saç bakım kürleri ve saç beyazlaması hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: sivilce lekelerinden kurtulmanın doğal yolları, sivilcelerden kurtulmanın en kolay yolu, sivilce lekelerinden kurtulma, yudeki izlerden kurtulmanin yollari, ön dişlerde kararma

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.