Sivrisinek kovucuların zararları

Sivrisinek kovucuların zararları
Ancak sinek kovucuların yanlış kullanımı da ciddi problemler doğurmaktadır.
Sivrisineklerin gün yüzüne çıktığı yaz mevsiminde özellikle geceleri daha rahat ve sakin bir uyku çekmek için, sinek kovucuları kullanır ve bu sinek kovucuların yardımıyla geceyi daha az ya da tamamen sivrisineksiz atlatırız. Hem bu sağlık sorunlarından kendimizi korumak hem ısırıktan dolayı kaşınmamak cildi kabarmamasını sağlamak ve geceleri rahat uyumak için sinek kovuculara koşarız. Çoğumuz biliyoruz ki sivrisinek ısırığına maruz kalmak sıtma ve lyme hastalığı gibi daha birçok ciddi sağlık problemlerini doğurmaktadır.
Sinek kovucu kullanmanın zararları
Uzmanlar geceleri sinekten korunmanın en doğal ve en sağlıklı yolunun cibinlik kullanılması gerektiğini söylüyorlar
Ayrıca sarımsak, zeytinyağlı sabun ile yıkanmak, elbiselerin üzerine limon otu yağı gibi bazı bitkisel yağlardan dökmek gibi çeşitli yöntemlerinde sineklerden koruduğu söylenmektedir. Öncelikle bu yöntemleri deneyin ve eğer yöntemler işe yarıyorsa sinek kovucu kullanmaktan uzak durun. Çünkü sinek kovucular içerdiği maddeler nedeniyle vücudu tehdit edebiliyor.

Özellikle de sinek kovucuları ellere sıkmak bu zehrin ağızdan vücuda girmesine, gözler ellendiği zaman gözlere zarar vermesine, ciltte yara varsa yarayı da kötü etkilemesine neden oluyor. Bazı alerjik bünyelerde deri reaksiyonları ve gözlerde irritasyon meydana gelmesi de sinek kovucu kullanmanı zararlarındandır. Hatta sinek kovucuların merkezi sinir sistemini etkileyen nadir zehirlenme vakalarına da yol açtığı uzmanlarca söylenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ojeli tırnaklarla yemek yapmanın zararları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: elektronik kovucu hamile zarar, sivrisinek zararlari

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.