Sonbaharda cilt bakımı nasıl yapılmalı?

Sonbaharda cilt bakımı nasıl yapılmalı?
Su, cildin mevsim değişikliğine karşı direncini arttırır. Cildin kendini toparlayıp sağlıklı olması ve cildimizle genç bir görünüm kazanmak için yapmamız gerekenlerin başında bol su tüketimi gelmekte. Güzellik ve cilt bakım uzmanları mevsimine göre cildin tazelenmesi gerektiği konusunda önerilerde bulanarak nasıl bir bakım uygulanması konusunda da hanımları bilgilendiriyorlar.
Sonbaharın gelmesiyle birlikte hayatımızda nasıl ki bir takım değişikler yapıyorsak cilt bakımında da değişiklik yapılması gerektiğini unutmamalısınız. Cildin canlı ve bakımlı olması için sonbahar mevsimine uygun bakım uygulamak isteyenlere işte öneriler…

Güneşin ve denizin tadını çıkartırken ne yazık ki cildimiz yıpranmış durumda olduğundan yaz mevsiminin ardından sonbaharda cildimizi toparlamak gerekir

Yaz mevsiminde yapmış olduğumuz bakımlar genellikle cilt yağını kontrol altına almak ve güneş ışınlarına karşı cildi korumak odaklı olduğundan artık cildin dengelenmeye ihtiyacı vardır. Bunun için cilde uygun nemlendirici kullanmalıyız.

Yaz aylarındaki sıcaklık miktarı sonbaharda azalmış olsa da güneşin zararlı etkenleri halen devam etmektedir. Bunun için güneş koruyucu kremler kullanmaktan vazgeçilmemeli, SPF koruma içeren ürünler kullanılmalıdır.
Sonbaharda cilt bakımı için önemli olan bir diğer faktör ise düzenli ve sağlıklı beslenmeye dikkat etmektir. Tüketilen besinler cildin içeriden beslenmesini sağlar ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için, cilt dışından kullanılan ürünler kadar tükettiğimiz besinlerde etkilidir.
Bir önceki Kepek neden oluşur? Kepeklerden kurtulmak için ne yapılmalı? Saç bakım önerileri başlıklı konumuzda kepeğe ne iyi gelir, kepek tedavisi ve saç bakım önerileri hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.