Stres çabuk yaşlandırıyor

Stres çabuk yaşlandırıyor
Bu sizi stresten biraz olsun uzaklaştıracaktır.
Modern çağın hastalığı olarak gösterilen stresin, özellikle çalışan kadınları yakından etkilediğini belirten uzmanlar, stresin kadınlarda kırışıklıkları çoğalttığını ve yaşlanmayı hızlandırdığını ifade ediliyor…
Güzelliğinizin yıllara meydan okumasını istiyorsanız, stresten uzak durun. Ancak siz aşağıdaki önerileri dikkate alarak kırışıklıkları engelleyebilirsiniz. Çünkü uzmanlar, stresin yüzdeki kırışıklıkları arttırdığını söylüyor.
– Yarım saatinizi, sevdiğiniz şarkıları dinleyerek, geçirin

– Haftada bir gün sabahları yürüyüş yapın. Sıcaklar arttığında ikiye çıkarın.
– Gününüzün en azından yarım saatini, bahçenizle eğer yoksa çiçeklerinizle ilgilenerek geçirin. Eğer çiçeğiniz yoksa bir saksı edinin.

– Güzellik algılamayla ilgilidir, makyajla değil. Bütün güzelliklerin başlangıcı birini iyi tanımak ve bilmektir. Sadece size eğlenceli geliyor diye değil de vaziyeti kurtarmak adına ne makyaj yapabilirsiniz, ne giyinebilirsiniz ne de saçınızla uğraşabilirsiniz.
– En son ne zaman güldünüz? Çocuklar bütün bir gün güler. Eğer inanmıyorsanız bir çocuk parkına gidip durmayan gülüşmelere ve kıkırdamalara kendiniz şahit olabilirsiniz. Her nedense yaşımız ilerledikçe tam da ihtiyacımız varken oyun oynamayı unuttuk. Bu nedenle bol bol gülün.
Bakımsız olmaz
Ve tabii en önemlisi bakımınızı asla ihmal etmeyin. Strese giren kadının cildindeki yüze yakın deri hücrelerinin yok olduğunu belirten uzmanlar “Mutlaka doğal olan kırışık önleyiciler kullanılmalıdır” diyor.
Bir önceki Kurdeşen hastalığı sebepleri ve tedavi yöntemleri başlıklı konumuzda dermografik ürtiker, fiziksel ürtiker ve kurdeşen hastalığı hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.