Zengin hastalığı nedir?

Zengin hastalığı nedir?
Zengin hastalığı ne demektir, nasıl bir hastalıktır, belirtileri ve tedavisi nasıldır, buyurun yazımızı okuyarak öğrenelim.

Eskilerde sadece zengin gelirli aileler sık sık kırmızı et ve hayvansal ürünleri az gelirli kişilere kıyasla daha fazla tükettikleri için, zengin hastalığı da kırmızı et ve hayvansal ürünleri aşırı tüketen kişilerde husule geldiğinden bu hastalığa zengin hastalığı denilmiştir. Zengin hastalığı aslında gut hastalığıdır. Zengin hastalığının adını sizde bizim gibi ilk kez duymuş olabilirsiniz, ancak biz bu hastalığı zaten çok yakından tanıyoruz.
Adını ilk defa duymuş olduğumuz ve merak edip araştırdığımız zengin hastalığının ne olduğunu bizim gibi merak eden ziyaretçilerimiz için, yapmış olduğumuz kısa bir araştırma sonrasında edindiğimiz bilgileri makalemizde paylaşıyoruz

Gut hastalığı bazı kişiler tarafından zengin hastalığı olarak bilinmektedir. Eski dönemlerde aslında bu hastalık zengin hastalığı olarak anılıyordu, ancak günümüzde çoğu kişi bu rahatsızlığı gut olarak yakından tanıyor. Aslında zengin hastalığının ortaya çıkmasından sade et ürünlerinin payı yok, bazı bitkisel kaynaklı besinlerde zengin hastalığını etkileyebiliyor. Ekseri 40 yaş üstündeki şişman, alkol kullanan, protein bakımından zengin beslenen kişiler ve bilhassa erkekler zengin hastalığına daha çok yakalanıyor.

Zengin hastalığı (gut hastalığı) eklemlerde ağrı, duyarlılık, kızarıklık, şişlik ve ısı artışıyla ani olarak gelişen, şiddetli ataklarla kendini hissettiren bir hastalıktır ve zengin hastalığının tedavisinde et, tavuk, hindi, balık gibi besinlerin tüketimine çok dikkat edilmeli, gerekirse bu besinleri yemekten kaçınmalısınız. Aynı zamanda pürinden kısıtlı bir diyette süt, yumurta ve peynir protein ihtiyacını karşılayacaktır ancak yağsız tüketilmeli ve soya sütü kesinlikle ama kesinlikle kullanılmamalıdır. Kilo vermeli, alkol tüketmemeli, bir diyet uzmanı ile kendinize yeni bir beslenme programı çizmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Ayakta su toplaması neden olur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: zengin hastalığı nedir, zengın hastalıgı, zengin hastalugi, erkeklerd pıtos hastalı nedir, zengin hastalığı çöl

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.