Süt çocukların boyunu uzatıyor

Süt çocukların boyunu uzatıyor

Günde 2,5 su bardağı ve daha fazla süt tüketen çocuklar, daha az tüketenlere göre, 3 yıl sonunda 2-3 santimetre daha uzun oluyor.
Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Başkanı Prof. Dr.
Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü ve TETRA PAK’ın ortaklaşa düzenlediği “Sağlık için, sağlıklı süt için” semineri gerçekleştirildi. Tanju Besler, günde 2,5 su bardağı ve daha fazla süt tüketen çocukların, daha az tüketenlere göre, 3 yıl sonunda 2-3 santimetre daha uzun olduklarının gözlemlendiğini söyledi

Prof. Dr, Besler, seminerde yaptığı konuşmada, sütün sağlıklı beslenmenin en önemli unsurlarından biri olduğuna dikkat çekerek, çocukların günde 2 bardak süt içerek günlük vitamin ve mineral gereksinimlerinin büyük bir kısmını karşılayabildiklerine dikkati çekti.

Osteoporoz da içinde olmak üzere birçok hastalığın önlenebilmesi için hayatın her döneminde süt içmenin önemine vurgu yapan Besler, “Çocukluk ve ergenlikte süt içmek büyüme gelişmeye katkı sağlar, diş ve kemikleri güçlendirir, enerji ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur.
Sütün içerisindeki yağ bileşenleri küçük yaş grubu çocukların zekâ ve entelektüel kapasitelerinin artmasına katkı sağlar. Günde 2,5 su bardağı ve daha fazla süt tüketen çocukların, daha az tüketenlere göre, 3 yıl sonunda 2-3 santimetre daha uzun oldukları gözlenmiştir” dedi.
Bir önceki Yağ yaktıran besinlerle zayıflayın başlıklı konumuzda aşırı yağlar, bacak yağları ve basen yağlarından kurtulmak hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: ergenlikte ne kadar süt içmeli

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.