Tip 2 diyabet tedavisi

Tip 2 diyabet tedavisi
Tedavide ilk basamak yaşam kalitesinde bir takım değişiklikler yapmaktır. Tip 2 diyabet hastalığı aynı zamanda kişide yorgunluk, kuru ve kaşıntılı bir cilde de sebep olurken, bunun yanı sıra ciltte oluşan yaralarında geç iyileşmesine sebep olur. Özellikle beslenme alışkanlığında yapılacak değişikler Tip 2 diyabet tedavisi için önemli bir adımdır.
Pankreasın salgıladığı insülini vücudun gerektiği şekilde kullanmamasından husule gelerek, sürekli idrar çıkma, sık sık su içme, çok yemek yeme, kilo kaybı ve plazma kan glukoz düzenin yükselmesi gibi belirtilerle Tip 2 diyabet hastalığı kendini göstermektedir. Daha birçok şikayetlere yol açan Tip 2 diyabet hastalığının tedavisi ise şöyledir:

Her tip diyabet hastalığında olduğu gibi Tip 2 diyabet hastalığında da temkinli davranmakta fayda var
Beslenme alışkanlığının değiştirilmesi ve hastalığa göre uygun bir şekilde düzenlenmesinin yanı sıra egzersizin ve sporunda önemli bir yeri bulunur.

Beslenme alışkanlığında yapılan değişikler, egzersiz ve spor, yaşam kalitesinde ki yenilikler yeterli bir tedavi sağlamaz ise Tip 2 diyabet hastalarına ağızdan hap olarak alınan şeker düşürücü ilaçlar verilerek kan şekeri normal düzeyde tutulmaya çalışılır. Fakat bazı hastalar için kan şekeri insülin kullanımı ile düşürülür. Bu tür vakalarda hekim tarafından uygun dozda verilen insülin enjeksiyonları ile tedavi desteklenir.
Bir önceki Mesane kanseri belirtileri nelerdir? başlıklı konumuzda mesane kanseri, mesane kanseri belirtileri ve mesane kanserinin belirtileri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: tip 2 diyabet nasil geçer, TİP 2 DİYABET TEDAVİSİ, tip 2 diyabetten nasıl kurtuluruz, tip 2 hastalarinin vücudunda ne gibi değİşİklİkler olur, tip 2 şeker hastalığında nasıl zayiflariz

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.