Tükürük bezi tümörü tedavisi

Tükürük bezi tümörü tedavisi
Vücut, baş ve boyun tümörlerinin de bir bölümünü oluşturmada etkisi bulunan tükürük bezi tümörlerinin %75′i iyi huylu, % 25’i kötü huyludur.

Tükür bezinde görülen bir takım değişikliklerle tümörün kötü huylu mu yoksa iyi huylu mu olduğu anlaşılmaktadır. Hastanın detaylı öyküsünü dinleyen hekim muayenenin ardından laboratuar incelemeleri ve radyoloji tetkikleri ister. Eğer ki tükürük bezi küçülüyorsa tümörün kötü huylu olduğunun ispatidir.
Kulak ön ve alt kısmında bulunan tükürük bezinde hissedilen şişlik, kitle aksi ispat edilmediği müddetçe bu bezlerde tümör olduğunu göstermektedir.
Tükürük bezi tedavisi için hastaların geçmişi irdelenmektedir
Tümörün tespit edildiği durumda tükürük bezi tümörlerinin tedavisi gerçekleştirilir. Tükürük bezi tedavisi için cerrahi işlemlerle tükürük bezinin üst yarısı ya da tamamı çıkartılmaktadır.

Tükürük bezi tümörü ameliyatının ardından patolojik inceleme gerçekleştirilir. Patolojik incelemenin sonunda ek bir tedaviye gerek duyulup duyulmadığı anlaşılır. Tükürük bezi tümörü ameliyatında en önemli nokta yüz sinirini ortaya koymak ve ona zarar vermeden tümörü tam olarak bulunduğu bölgeden çıkartmaktadır.
Bir önceki Over kanseri belirtileri başlıklı konumuzda over kanseri belirtisi, over kanseri nasıl belirti verir ve over kanseri ve belirtileri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: tükürük bezi tümörü, tükrük bezi tümörü, tukuruk bezi kanserine iyi gelen şifali bitkiler, Tümör için sülük tedavisi, Tükrük bezi tümörü sıcrarmı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.