Ürtiker (kurdeşen) neden olur?

Ürtiker (kurdeşen) neden olur?
Çağımızda pek çok insanın yaşadığı ürtiker hastalığının nedenleri ise oldukça çeşitlidir.
Cilt üzerinde kırmızı kabarcıklar ve deri döküntüleri ile kendini ifşa eden ürtiker yani namı diğer kurdeşen hastalığı, küçük ya da büyük daireler şeklinde vücutta husule gelen ve döküntü yerlerinde yanma hissine sebebiyet veren bir cilt hastalığıdır.
Ürtiker nedenleri
Ürtiker hastalığının en önemli sebebi, kanın deri üzerinde kılcal damarların üzerinden dışarıya akması yer almaktadır ancak bu duruma da neden olan pek çok faktör bulunmaktadır. İşte ürtiker hastalığına yol açan sebepler. Bu faktörler ise bir takım ilaçlar, alerjik reaksiyonlar, çeşitli kimyasal maddelerdir
Bunlar histamin isimli bir kimyasal maddenin vücut tarafından salgılanmasına neden olduğu için ürtiker hastalığı ortaya çıkmaktadır.

Ürtiker hastalığının nedenlerini biraz daha açmak gerekirse eğer evde kedi-köpek beslemek, antibiyotik gibi çeşitli ilaçlar kullanmak, arı sokmasına maruz kalmak, süt ve deniz ürünlerine karşı alerji oluşmasıdır. Tüm bunlar histamin adlı maddenin salgılanmasına ve akabinde ürtikerin ortaya çıkmasına neden olur.
Bir önceki Ürtiker (kurdeşen) tedavisi başlıklı konumuzda kurdeşen nasıl tedavi edilir, kurdeşen tedavisi ve ürtiker tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: ürtikerin sebepleri, kopekler kurdesene sebep olur mu, kurdeşen neden olur, ürtiker neden olur

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.