Vajinismus nasıl tedavi edilir?

Vajinismus nasıl tedavi edilir?
Bu sorun ilk gece korkusu ile hiçbir benzerlik taşımamakta, çünkü ilk gece korkusu kişi tarafından kolayca atlatılabilir, lakin vajinismus süreğen bir hastalık olduğu için tıbbi tedavi gereklidir.
Vajinismus bilinçaltından kaynaklı bir sorundur ve bu sorunun nedenlerinin başında çocuk yaşlarda yaşanan cinsel taciz,cinsel saldırı,tecavüz, beklenmedik cinsel teklif yer almakta iken bu nedenlere cinsellikle ilgili yanlış ve korkutucu bilgiler, aşırı yasakçı kurallar da eşlik etmektedir.
Ağrılı cinsel ilişki ve cinsel ilişkiden korkma olarak tanımlanan vajinismusda kadının vajinasında hiçbir sağlık problemi olmamasına rağmen ağrı hissedeceğini düşündüğü için vajina kasları cinsel ilişkiye girmemek için kasılır. Genellikle de hipnoterapi tedavisi kadınların aklına daha bir yatkın gelir. Vajinismus tedavisi için tıpta halihazırda birçok tedavi yöntemi bulunur.

Vajinismu sorununda kaslarının kasılmasına bağlı açılamama ve penisin girememesi, ilişkide aşırı ağrı ve ilişkiyi engellemek için bacaklarla itme davranışları ortaya çıkar

Vajinusmus tedavisinde uygulanan diğer yöntemler ve öneriler şöyledir;
 

Tüm bu tedavi yöntemleri kimi kadınlarda başarılı sonuçlar gösterirken kiminde de his duygusu ortadan kalktığı için cinsel soğukluk başlar.
Hipoterapi ile vajinismus tedavisi
Kadınlara en uygun görünen tedavi seçeneği hipoterapide bilinçaltında var olan problem tespit edilir ve temel sorun bilinç altından kaldırılıp,cinsel korkuları kaldıracak ve cinsellikten zevk almayı sağlayacak telkinler verilmektedir. Aynı zamanda eğitsel terapi tedavi yöntemi ile de vajinismus hastasına psikolojik yönden destekler verilerek te sorunun ortadan kaldırılması sağlanır.
Bir önceki Genital siğil (kondilom) tedavisi başlıklı konumuzda genital bölge siğil tedavisi, genital siğil tedavisi ve kondilom tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: vajinismus kolayca yenilir, vajinismus nasıl yenilir, vajinusmus tedavısı icın hangı bölume gıdılır

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.