Yağ kisti (cebace cyst) tedavisi

Yağ kisti (cebace cyst) tedavisi
Hatta bazı bünyelerde bu yağ kisti iltihaplanmakta ve apseye sebep olmaktadır. Bu tür durumlarda ise ağrılı dönemler başlar.

Yoğun kolesterol içen yağ kisti, tıpkı mutfağımızda kullandığımız katı yağlar gibi bir görünüme sahip olduğundan, el ile muayenelerde kolayca anlaşılır.
Vücudun her bir bölgesinden salgılanmakta olan yağların, cildin altında birikmesi sonucu kist halini almasına denen yağ kisti sorunu, yağ bezinden salgılanan yağın bir kanalla cilde akması sağlanırken, bu kanalda husule gelen tıkanma sonucunda ortaya çıkar ve tıkanma tedavi edilmezse, yağ salınımı devam ettiği müddetçe kistin boyutu da büyümektedir.

Yağ kisti vücudun mütenevvi bölgelerinde husule gelebilen bir sorundur, ancak en çok da saç derisinde cilt altında küre şeklinde sert bir yapı olarak karşımıza çıkmaktadır. Yağ kisti tedavi edilmezse kist içeride daha da büyüyecek ve 15-20 cm uzunluğa kadar ulaşacaktır

İyi huylu ur grubuna giren yağ kisti, kesinlikle kötü huya dönüşmeyeceğinden, hastaların korkmasına gerek yoktur. Yağ kisti tedavisinde ciltte küçük kesikler açılır. Küçük bir kesisiyle kiste ulaşılır ve yağ kisti kapsülü ile beraber tümce cilt altından çıkartılır.
Bir önceki Damar çatlaması nedir? başlıklı konumuzda yüzde kılcal damar çatlaması hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: vücutta kanser belirtileri, kafa derisi kistleri, kafa derisindeki yag kisti, kanserli yag kist nasıl anlaşılır, pelvic deri altında sert kist

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.