Yaz ishali tedavisi

Yaz ishali tedavisi
Çünkü yaz aylarında vücudumuz terleyerek zaten yeteri kadar su kaybetmedir ve böyle bir mevsimde birde ishal sorunu ile karşılaşmak vücudun tamamen susuz kalmasına yol açabilir. Peki yaz ishalinin tedavisi nasıl yapılır?
Yaz ishali nasıl geçer?
Yaz ishalinin tedavisi için atılması gereken ilk adım vücudun su ve tuz kaybını önlemek ve aynı zamanda kaybedilen su ve tuz miktarının yerine konması için, 1 litre kaynatılmış soğutulmuş suya 1 çorba kaşığı şeker, 1 tatlı kaşığı sofra tuzu ve 1 çay kaşığı karbonat koyup iyice karıştırılmalı.
Yaz aylarında ishal sorunu ile sık sık karşılaşıyorsanız bilin ki yaz ishali problemine yakalanmışsınız demektir ve yaz ishali ciddi sağlık problemlerine yol açacağı için, vücuttaki su miktarının iyice azalmasına sebep olacağı için yaz ishalinin tedavisi en kısa sürede yapılmalıdır. Ardından bu karışım içilebildiği kadar sık aralıklarla içilmeli. Yaz ishalinin tehlikeli bir duruma doğru ilerlemesini önlemek adına yaz ishalinin belirtileri çıkmaya başladığı gibi tedavi için uzmanların yolu tutulmalıdır
Eğer ki sorun 24 saat içinde geçmemiş ise, yaz ishalinin tedavisi için ilaç almak gerekir. Çünkü mikrobik ishal ilaç tedavisi olmadan düzelmez.

Mikrobik yaz ishalinin tedavisi için ilaç almamak, dışkı yoluyla etrafa mikropların yayılmasına yol açar ve bu durumda hasta ile aynı tuvaleti paylaşan kişilerin sağlığı da tehlikeye girer. Ayrıca bu ishal çeşidine karşı tepkisiz kalmak, durumun daha da ciddiye gitmesine sebep olur.
Uzmanlar ilaç tedavisi uygulamanın yanı sıra hastalara beslenme konusunda önerilerde bulunurlar. Özellikle yaz ishali geçene kadar posasız ve yağsız gıdalar tüketmeli, sebze ve meyve, kuru yemiş, çikolata, kızartmalar gibi gıdalar yağ ve posa içeren yiyeceklerden bir süre uzak durmak gerekir. Yağsız makarna, pirinç pilavı, haşlanmış patates-patates püresi, haşlanmış yağsız et ve tavuk, yağsız ızgara köfte yenmeli ve bolca su ya da diğer içeceklerden tüketilmelidir.
Bir önceki Solunum rehabilitasyonu nedir? başlıklı konumuzda solunum rehabilitasyonu ve solunum rehabilitasyonu hakkında hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.