Bakımlı tırnaklar için öneriler

Bakımlı tırnaklar için öneriler

Gün içinde pek çok iş için ellerimizi kullanırız. Tırnaklarınız bakımlı ve düzgün değilse, bu bütün eksik kalır. Bunu yaparken de farkında olmadan tırnaklarımıza zarar veririz. Bunların hepsi bir bütünün parçaları. İşte güzellik uzmanlarının, bakımlı tırnaklara sahip olmak için günde sadece birkaç dakika ayırıp yapmamızı istedikleri güzellik önerileri…
Güzel görünmek için yalnızca şık giysiler, hoş bir makyaj ve saç modeli yeterli değil
Güzel tırnaklara sahip olmak için mutlaka kuaföre gitmeniz gerekmiyor, biraz zaman ayırarak kendiniz de kolayca tırnak bakımı yapabilirsiniz.
İlk adım olarak tırnakları ve tırnak dibindeki etleri yumuşatmak gerekiyor. Bunun için parmaklarınızı bir bardak gliserinli ılık suda beş-on dakika bekletmeniz yeterli. Daha sonra dipteki etleri uygun bir makasla kesebilirsiniz. Ancak bu işlem sırasında etleri çok derin kesmemeye dikkat edin, kolayca mikrop kapabilirler. Bu yüzden kesmeyip yukarı doğru itmek pek estetik olmasa da daha güvenli.
Sıra tırnakları kesmeye geldi. Tırnaklarınızı mümkün olduğunca az makas hareketiyle kesin, aksi halde tırnak uçları çatlayabilir. Geniş tırnaklarınız varsa çok uzun ya da çok kısa kesmeniz hoş durmaz. En iyisi orta boyda kesip uçlarını yuvarlayarak törpülemektir.
Eğer tırnak tipiniz ince ve uzunsa, dilediğiniz boyda kesebilirsiniz. Ancak uzun tırnak seviyorsanız uçlarını hafifçe yuvarlayarak törpüleyin, küt törpülemek kısa tırnaktan hoşlananlar için daha uygun bir seçenek olacaktır.
Tırnaklar artık renklendirilmeye hazır. Seçtiğiniz ojenin, tırnakları nemlendirecek ve güçlendirecek bir ürün olmasına özen gösterin. Ojenin üstüne bir kat oje koruyucusu sürmeniz çok işe yarayacaktır. Dilerseniz oje koruyucusunu her gün yenileyebilirsiniz. Bu arada oje ve oje koruyucusunu buzdolabında muhafaza etmeyi unutmayın.

Tırnak bakımı önerileri
– Ne kadar sağlıklı beslenirseniz, tırnaklarınız da o kadar sağlıklı olur. Sağlıklı tırnaklar için her gün A ve C vitamini, kalsiyum, folik asit, B12 vitamini ve demir barındıran besinler tüketin.
– Deterjan ya da kimyasal içeren ürünler kullanacağınız zaman lastik eldiven takın.
– Alkol içeren ürünleri ve özellikle de parfümlü losyonları dikkatli kullanın. Bu ürünler, tırnaklarınızın kırılmaya daha eğilimli hale gelmesine neden olur.
Bir önceki Mükemmel görünen kalçaların sırrı başlıklı konumuzda kalça egzersizleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: bakimli olmak icin ilk adim

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.