Boyun ağrısında korunma yolları

Boyun ağrısında korunma yolları
Elçin Aykutoğlu, boyun ağrısından korunulmazsa boyun kireçlenmesinin husule gelebileceğini söyleyor.
Çağımızın sık rastlanan sağlık problemlerinden olan boyun ağrısı, büyük küçük hepimizin her an sıkıntı yaşadığı sorunlardan biri olduğu için, bu makalemizde siz değerli okurlarımız için boyun ağrısından nasıl korunuruz bu konuda bilgiler sunacağız. Boyun ağrısının yaşattığı büyük sıkıntılar, sıhhati bozan bu zorlayıcı rahatsızlık için dikkat etmeniz gerekenler uzman önerileri ile sizlerle hanımlar ve beyler. Elçin Aykutoğlu’nun boyun ağrısından korunmak için yapmış olduğu öneriler şöyledir:

Birçok kişinin yaşadığı bu sıkıntıyı çalışan hastalığı olarak tanımlayan Dr.

Anadolu Sağlık Ataşehir Tıp Merkezi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr
Dr. Elçin Aykutoğlu:” Bilgisayarla çalışırken boynun doğal pozisyonunu bozmayacak şekilde ayarlamalar yapın. Bilgisayar kullanırken baş ve boyun dik ve gövdeyle aynı hizada olmalıdır. Sırtı destekleyen bir sandalye kullanılmalıdır. Bilgisayarın durduğu masa ile oturulan iskemlenin yüksekliği orantılı olmalıdır. Bilgisayar göz hizasına göre ne çok aşağıda ne çok yukarıda yer almalıdır. Monitörün üst hizası göz seviyesinde veya biraz aşağısında olmalıdır. Monitör ile göz arasında 50-65 cm mesafe olmalı ve monitör çalışırken tam karşınızda yer almalıdır.Uzun süre aynı pozisyonda kalmamaya özen gösterin. 30-40 dakikada bir pozisyon değiştirin, saat başı 5-10 dk mola verin.Sık telefon görüşmesi yapıyorsanız, kulaklık biçimindeki telefon ahizelerini tercih edin.Uzun süre taşıt kullanmaktan kaçının.Çok yüksek veya alçak yastık kullanmamaya dikkat edin. Yastığın, boyun boşluğunu desteklemesine dikkat edin.Boyun bölgesine yönelik verilmiş egzersizleri her gün yapmaya özen gösterin” diye önerilerde bulundu.
Bir önceki Lazerle hemoroit tedavisi başlıklı konumuzda basur nasıl tedavi edilir ve hemoroit tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: BOYUN AĞRISI İÇİN BİLGİSAYAR KOLTUĞU

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.