Meyve suları zindelik veriyor

Meyve suları zindelik veriyor

Greyfurt suyu
160 ml’lik bardakta, 53 kalori var.
Elma suyu
160 ml’lik 1 bardak elma suyu, 61 kalori veriyor. Sadece 160 ml’lik bir bardakta bile, 19-50 yaş arası herkese tavsiye edilen günlük C vitamininin yüzde 120′si bulunuyor.
Uzmanlar, yaz sıcaklarının aşırı derecede arttığı ve gündelik yaşamı çekilmez hale getirdiği şu günlerde serinlemek için tükettiğimiz meyve sularının aynı zamanda vücudumuzu daha da zinde bir hale getirdiğini belirtiyor ve bol bol hakiki meyve suyu tüketme tavsiyesinde bulunuyor. Elma suyunda da C vitamini bulunuyor; 160 ml’lik bir bardakta, 19-50 yaş arası herkese tavsiye edilen miktarın yaklaşık yarısı kadar, ancak diğer meyve ve sebze sularına kıyasla, elma suyunda daha az vitamin ve mineral var

Greyfurt, aynı zamanda da zengin bir beta-karoten kaynağı. Bilindiği gibi betakaroten, kanser riskini azaltan güçlü bir antioksidan.

Pembe greyfurtta ise likopen var. Likopen de gene güçlü bir antioksidan ve prostat, akciğer, mide, pankreas, bağırsak ve göğüs kanseri riskini azaltıyor. Aynı zamanda da kalp krizine neden olan kan pıhtılaşmasını önlüyor.
Kara üzüm suyu
160 ml’lik bardakta, 74 kalori var. Kara üzüm, yaşlanmayı geciktirici özelliklere sahip. Ayrıca kan pıhtısı oluşumunu engelliyor. Dolayısıyla kalp hastalıklarını önlemede etkili.
Araştırmalar, kara üzümde bulunan bazı maddelerin de kansere karşı etkili olduğunu gösteriyor.
Bir önceki Çabuk yorulmanın nedenleri ve tedavisi başlıklı konumuzda çabuk yorulma, çabuk yorulmak ve çabuk yorulmanın nedenleri hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.