SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN DENGELİ VE DÜZENLİ SPOR

SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN DENGELİ VE DÜZENLİ SPOR
.

Ancak 1-1.5 saat koşu ya da bisiklete binme gibi daha yoğun egzersizin bağışıklık sistemini zayıflatabileceği uyarısı da yapıldı.

 
.

Düzenli egzersizin, vücudun daha çok “katil hücreler” ve antikorlar üretmesini sağladığını belirten Nieman, bu doğal bağışıklık hücrelerinin, soğuk algınlığı virüsü gibi mikropları yok etmek için vücutta dolaştığını kaydetti. Araştırma sonunda, günlük egzersizin bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve hastalık riskini azalttığı saptandı.

Profesör David Nieman, her gün 40-45 dakika tempolu yürüyen bir kişinin, hiç yürüyüş yapmayan kişilere oranla yüzde 50 daha az hastalandığını söyledi. Her gün 40-45 dakika tempolu yürüyen bir kişinin, hiç yürüyüş yapmayan kişilere oranla yüzde 50 daha az hastalandığı belirlendi.

ABD’de yapılan bir araştırma, soğuk algınlığına karşı korunmanın en iyi yolunun, dozunda egzersiz yapmak olduğunu ortaya koydu.

Appalachian Eyalet Üniversitesi araştırmacıları, 10 yıldan uzun süren çalışmalarında, egzersiz, bağışıklık sistemi ve üst solunum yolları enfeksiyonu arasındaki ilişkileri incelediler

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.