Dağ Çayının İnanılmaz Faydaları

Dağ Çayının İnanılmaz Faydaları

Dağ çayı, yaklaşık 1 metreye kadar  boyu olan, açık yeşil renkte yaprakları olan, bir bitkidir. Dağ çayı, yayla çayı olarakta bilinir. Ve dahasındada dağ çayının faydaları vardır. Hazmı kolaylaştırıcı özelliğe sahiptir. Dağ çayı soğuk algınlığında sıkça kullanılan bir bitkidir
Dağ çayının faydalarını bilmek istiyorsanız, aşağıdaki makalemizi inceleyiniz…

 
Dağ Çayı (Sideritis): 1 metreye kadar boylanabilen, açık yeşil renkte yaprakları olan, aromatik otsu bir bitkidir. Yaylaçayı olarak da bilinir. İçeriğinde flavonlar, uçucu yağ ve çeşitli kimyasallar bulunmaktadır.

Dağ Çayının Faydaları ve Etkileri: İştah açar ve hazmı kolaylaştırır. Sinirleri rahatlatır. Uyarıcı ve kuvvet vericidir. Mikrop öldürücü ve antioksidan etkilere sahiptir. İltihapları gidermeye yardımcı olur. Mide ağrılarını azaltır ve gaz söktürür. İdrar arttırıcıdır. Soğuk algınlığına karşı faydalıdır.
Dağ Çayı Nasıl Kullanılır? Kurutulmuş çiçekli dallarının üzerine kaynamakta olan su döküldükten sonra birkaç dakika demlenerek hazırlanan çay içilir. Demlemenin süresi Dağ çayının rengini, kokusunu ve tadını etkiler. Damak tadınıza göre ayarlayabilirsiniz. İçimi hoş, tadı güzel bir çaydır.
Bir önceki Bilgisayar ekranına yukarıdan bakın başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: yayla çayı, dağ çayı hamilelikte zararlımı, yayla çayinin faydalari, yeşil dağ çayı, dağ çayının yan etkileri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.