Damar sertliği belirtileri

Damar sertliği belirtileri
Damar sertliği hastalığı da bu ciddi kalıcı problemlere ve ölüm riskine yol açan bir rahatsızlık olduğu için, aşağıda yazmış olduğumuz damar sertliğinin belirtileri sizde ya da yakınlarınızda mevcutsa, derhal uzman bir kalp doktoruna görünmelisiniz. Özellikle göğüs sıkışması tüm kalp hastalıklarında en önemli belirtidir. Sürekli kalp ritminizde düzensizlik olduğunu hissediyor ve göğsünüz sıkışıyorsa, damar sertliğinden şüphe edebilirsiniz.
Diğer tüm hastalıklara nazaran kalp hastalıklarında geç tanı ve geç tedavi olması kalıcı hasarlara ve ölümcül tehlikelere yol açtığı için, hastalıkların belirtileri önemsenmeli ve mutlaka “neyim var benim” diyerek bir uzmana muayene olunmalıdır.
Kalp damar sertleşmesi belirtileri
Damar sertleşmesi belirtileri nelerdir?

Damar sertleşmesinin belirtileri önemsenmediği zaman kalp krizi ve beyin kanaması gibi ölüme sebebiyet veren rahatsızlıkların husule geldiğini söyleyen uzman kalp doktorları, şu belirtileri önemsemek gerektiğini vurguladılar:
Damar sertliği belirtileri başında kalp ritmi bozuklukları ve göğüs sıkışması gelmektedir
Damar sertliği kalpte başlamış ise sorun ciddi olmakta ve alp kası düzenli olarak kasılıp gevşemekte zorluk çekmektedir. Kasılma ve kramplarda damar sertliği belirtisidir.
Bir önceki Damar sertliğinin tedavisi başlıklı konumuzda damar sertliği ameliyatı, damar sertliği nasıl geçer ve damar sertliği nasıl tedavi edilir hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: damar sertliği belirtileri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.