Diyet yapanlar alkol alabilir mi?

Diyet yapanlar alkol alabilir mi?
Hem diyet yapmaya çalışıp hem de alkol almayı düşünüyorsanız, diyetinizde başarılı olmayacağınızı da bilmelisiniz. Ancak düzensiz beslenme ve günlük kalori oranına dikkat etmemek ne yazık ki diyetin başarısızlıkla sonuçlanmasına sebep olur. İşte merak ettiğiniz “diyet yapanlar alkol kullanabilir mi?” sorusunun uzman görüşlerinden yanıtı:

Diyet yapanlar çok iyi bilir ki, fazlalıklarından kurtulmanın ve arzu edilen kiloya ulaşmanın en büyük gayesi, kaloriden yoksun beslenmektir. Kişinin cinsiyetine, yaşına ve kilosuna oranla günlük alması gereken kalori miktarının üstüne çıkmaması yapmış olduğu diyeti başarılı kılar.
Hem aşırı kilolarından muzdarip olup hem de alkol kullanan, bayanların ve erkeklerin erkeklerin en çok merak ettiği konulardan biri, diyet yaparken alkol alınmasında bir sakınca var mıdır, yok mudur? Uzmanların görüşlerinden yola çıkarak hazırlamış olduğumuz bu makalede, fazla kilolarından kurtulma çabası içinde olan kişilerin alkol kullanmasında diyetlerini olumsuz etkileyen bir sorun olup, olmadığına açıklık getireceğiz

Alınan alkolün kalori miktarı bu noktada çok önemlidir. Alınan alkolün kalori miktarı derecesi ile orantılı olduğundan içmiş olduğunuz alkol şişesinin üstünde yazan dereceyi 0.79 ile çarparak 100 mililitredeki alkol miktarını gram cinsinden öğrenebilirsiniz. Ancak unutmayın ki bir gram alkol de 7 kalori bulunur. Bunu düşünerek içmiş olduğunuz bir bardak alkolün kalori miktarını da varın siz düşünün.

Kimi insanlar bir bardaktan bir şey olmaz düşüncesiyle hareket ederek içkilerini yudumlamaktalar. Ancak burada bir bardak içkiyle beraber tükettiklerinizi ya da kremayla hazırlanmış bir bardak içkinin zararın unutmayın.
İçkilerin kalori miktarı
Kremalı Beyaz Rus kokteyl: 715 cal
Küçük şişe bira: 72 cal
Bir duble viski: 190 cal
Bir duble votka: 190 cal
Bir duble rom: 207 cal
Bir önceki Romatizma kalp krizini etkiliyor! başlıklı konumuzda romatizma, romatizma belirtileri ve romatizma bitkisel tedavi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: viski ve şeker hastalığı, seker hastalari viski icebilirmi, seker hastaligi alkol icebilirmi, viski kilo yaparmı, diyabet hastasi votka icerse

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.