Geçici körlük nasıl tedavi edilir?

Geçici körlük nasıl tedavi edilir?
Dünya üzerinde geçici ve kalıcı körlük yaşayan insan sayısı bir hayli fazla olduğundan körlüğü tedavi etmeye yönelik çalışmalarda hızlanmış durumdadır. İnsanın beyin damarlarının almış olduğu darbe veya zarar sonucunda husule gelen ve kısmı felç olarak bilinen geçici körlüğün tedavisinde çoğu kez başarı elde edilmiştir.
Bilim adamları henüz körlüğün tedavisini bulamasalar da yapmış oldukları çalışmalar günden güne iyiye gitmekte ve körlüğü iyileştirmeye her geçen gün biraz daha yaklaştıklarını söylemekteler. Doğuştan ya da sonradan meydana gelen kalıcı körlüğün henüz tedavisi olmasa da, geçici körlük sorunu için durum aynı değildir.

Geçici dahi olsa şüphesiz herkes için oldukça zor bir durumdur körlük
Bu sorunla yaşamayı öğrenen ve bu duruma alışanları gerçekten yürekten tebrik etmek gerekir. Hayatlarına sımsıkı tutunan ve kör olmalarına rağmen her zorluğa göğüs gerebilen bu insanların kimisi için umut var, kimisi için ise yoktur.

Geçici körlük yaşayanlar için her zaman bir umut vardır. Körlüğün tedavisi göz nakli ile mümkündür. Göz nakli yapılan hastalar kısa sürede görme duyularını tekrar kazanırlar. Ancak bu tedavi yöntemiyle başarıya ulaşanlar sayıca azdır. Sağlıklı ve düzenli bir hayat sürmeli ve geçici körlük sorununun bir gün mutlaka geçeceğini unutmamalısınız. Psikolojik bir sorun olan geçici körlük tedavisi için iyi bir yaşam sürmelisiniz.
Bir önceki Gece Körlüğü Nedir? Gece Körlüğü Nedenleri Ve Tedavisi başlıklı konumuzda gece körlüğü, gece körlüğü nedenleri ve gece körlüğü nedir hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: tansiyon düşmesi gözde geçici, Gece Gecıcı korluk, geçici gece körlüğü, geçici körlük, geçici tek göz körlük

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.