Günde kaç adet yumurta yenmeli?

Günde kaç adet yumurta yenmeli?

Günde kaç tane yumurta yemeli?
Yumurtanın günde aşırı bir şekilde tüketilmesi bir kalp hastası çeşidi olan arterlerin hızla kalınlaşmasına sebep olmakta ve buna da en çok yumurtanın sarısı yol açmaktadır. Karotid duvar kalınlığına neden olan yumurta sarısı aynı zamanda yaşlanma hızını da arttırmaktadır.

Günde yenecek yumurta miktarı ikiyi geçmemelidir. Kişinin yaşı ve haftalık yumurta tüketimi göz önünde bulundurarak yapılan araştırmalarda bakın günde kaç tane yumurta yemenin sağlık açısından zararları bulunuyor.
Protein bakımından zengin olan ve aynı zamanda sabah kahvaltılarının da olmazsa olmazı yumurta hakkında yapılan ilmi araştırmalar neticesinde, gün içinde yumurtayı çok fazla tüketmenin tıpkı sigara içmek gibi büyük zararları olduğu ortaya çıktı. Fazla miktarda yenen yumurta sarısının konu başında söylediğimiz gibi sigara kadar zararları bulunmaktadır
Hele ki kalp hastalıklarına yakalanma riski yüksek olan bu uyarıyı daha bir dikkate almalıdır. Yumurtanın günde 3-4 adetten daha fazla tüketilmesi kalp hastalığına yakalanma riski olanlar için büyük risk teşkil ediyor. Dikkatli olmakta ve ideal miktarda yumurta tüketmekte yarar var.

Bir önceki yazımız olan Selüliti engelleyen yaz besinleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: gunde kac yumurta yenmeli, günde kaç yumurta yemeli, günde kaç tane yumurta yemeli, çoçuklarda cok yumurta yemenin zararları, yumurtayı yetişkin birisigünde kaç tane yemelidir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.