Hızlı saç uzatan vitaminler nelerdir?

Hızlı saç uzatan vitaminler nelerdir?
İşte saçı uzatan vitaminler;

Saçın uzama hızını arttıran bu vitaminlerin başında biotin (B7 vitamini- H vitamini) gelmektedir. Ancak saçın hızlı uzaması değil, sağlıklı uzaması bilhassa kadınlar için önemli bir unsur olduğundan, bu makalemizde hem sağlıklı hem de hızlı bir şekilde saç uzamasına muavenet eden vitaminler hakkında bilgiler sunuyoruz. Saçının uzaması kadar kalitesine de önem verenler, saç uzatan vitaminler ile saçlarının hem hızlı hem de sağlıklı uzamasını sağlarken, aynı zamanda bu vitaminlerin sayesinde saç problemlerinden de kurtulmuş olacaklardır. Biotin bu özelliği sayesinde ilaç şeklinde gıda takviyesi olarak eczanelerde satılmaktadır.
Yaklaşık olarak saç uzaması ayda 1 cm olmakta ve bu oran erkeklere nazaran kadınlarda daha da fazla olmaktadır
Biotin kadar saçın uzamasında etkili olan başka vitaminlerde bulunur, lakin hiçbiri biotin kadra etkili değildir. Saçın uzamasına yardımcı olan biotin, saç kalite ve uzmanları tarafından da önerilen tek vitamin özelliğini taşır.

Biotin kullanan bir bireyin günde almış olduğu 1-2 mg biotin saçlarında %30′a kadar uzama hızı sağlayacaktır. Saçta hem kalite, hem çap artışı sağlayan biotin aynı zamanda saçlara parlaklık da kazandırmaktadır. Saç uzamasına yardımcı olan bu vitamini kadınlar günde 1-2 mg, erkekler ise 2-5 mg dozlarında kullanmalıdır.
Bir önceki Kır saçlar için bitkisel çözüm başlıklı konumuzda ağaran saçlara bitkisel çözüm ve saç beyazlamasına doğal çözüm hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: sac uzatan vitaminler, en yaxşi saç uzadan maska, biotin kullananlar, vitaminlerle sac uzatma yontemleri, biotinle saç uzatma

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.