İştahımı nasıl bastırabilirim?

İştahımı nasıl bastırabilirim?
Gün içinde sık ve az öğünlerle beslenmek iştahı bastırmanın en etkili yoludur. İşte sizlere iştah bastırma önerileri:

İştah bastırma yolları

 
İştah bastırmak için sık sık bir şeyler tüketmelisiniz, lakin bunu yaparken aşırıya kaçmamaya, yediklerinizin az olmasına dikkat etmelisiniz. Sizlerde iştahınızı bastırarak, her gördüğünüz yiyeceğe saldırmayarak, tabir-i caizse ağzınızı mühürleyerek aşırı kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.
Zayıflama kararı alanların en çok zorlandıkları bir konu olan iştahı bastırma, ne yazık ki bazı kişiler tarafından mümkün bir şey olmadığı, kişi kendini yemek yemek zevkinden alamadığı için fazla kilolarından kurtulamıyor. Uzmanlar, kilo kaybetmek isteyenlerin ilk olarak dikkat etmesi gereken kurallar arasında iştahlarını bastırmayı önermekteler
Olabildiğince çok su içmeli, bilhassa karbonhidrat ağırlıklı beslenmeli ve beslenirken de yemiş olduğunuz gıdaları iyice çiğnemelisiniz.

Vücut enerjinizi yüksek tutmalısınız. Çünkü vücut enerjisi azaldığı zaman beyninizi açlığınızı hissetmeye başlayacak ve bu duyguyu bastıramayacak. Açlık duygusunu bastırılmadığı zaman beyniniz kimyasal maddeler salgılar.
Değişik tatları deneyin. Bir şeyleri canınız çok çektiği zaman, eğer o gıda kilo almanıza sebep olacak ise, ya az tüketerek az yetinmeyi öğrenecek ya da ona yakın sağlıklı gıdalarla bu o tadı unutmayı çabalayacaksınız.
Açlığı bastırmanın etkili yollarından biri olan su içmek ve öğün saatlerinde spor ya da egzersiz yapmak açlığınızı bastırmanıza yardımcı olacak şeylerdir.
Bir önceki Romatizma kalp krizini etkiliyor! başlıklı konumuzda romatizma, romatizma belirtileri ve romatizma bitkisel tedavi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: acligımi nasıl bastıra bilirim

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.