Karında şişlik nedenleri

Karında şişlik nedenleri
Bağırsaklarda çalışma bozukluğu günümüz toplumundaki çoğu bireyin karnında şişliğe sebep olur.
Gün içerisinde çoğu kişi karında şişlik hissi olduğundan şikayet eder ve bu hissin de genellikle gazdan ve aşırı yemekten kaynaklandığını düşünüp, sorunu ciddiye almazlar. Peki nedir bu rahatsızlıklar? Karında şişliğin nedenleri nelerdir? İşte bu soruların cevapları:
karın
Karında şişlik nedenlerinin en başında bağırsak hareketlerinde husule gelen çalışma bozukluğu yer almaktadır. Ancak karında şişlik hissinin ortaya çıkmasında sadece gaz ve aşırı yemek yemek değil, birçok sağlık problemlerinin etkisi vardır. Bunun yanı sıra irritabl barsak sendromu veya spastik kolon denilen sorunlarda meydana gelmektedir
Bu tür hastalarda bağırsak çalışmaları tamamen bozulmuş ve bağırsak adalelerinde kasılmalar ortaya çıkmış demektir. Kalın bağırsağın splenik fleksura diye tabir edilen dalak kısmında ki bölgede gaz sıkışması sorunu da ortaya çıkmış olabileceğinden, bilhassa karnın sol üst kısmında rahatsızlık hissedilmektedir.

Bağırsaklarda husule gelen iltihap zamanla daralma ve tıkanıklık gibi sorunlara sebep olarak kron hastalığına ve bağırsak kanserini husule getirmesi de karında şişlik nedenidir. Bunların dışında önceden geçirilmiş bir karın ameliyatı sonucunda bağırsaklar yapışıklık olmuş ise de karında şişlik görülebilir. Ayrıca aşırı yağlı yemekler tüketmekte karında şişlik nedenleri arasındadır.
Bir önceki İlaç alerjisinin belirtileri nelerdir? başlıklı konumuzda alerji belirtileri, ilaç alerjisi ve ilaç alerjisi belirtileri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: karinda sislik, karaciğer aşırı yağlanma karında şişlik yaparmı, gripken karında sisme hissi, sisligin sebepleri, hamilelikte kalp çarpıntısı ve karinda sislik

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.