Kolestrolü düşürme yolları

Kolestrolü düşürme yolları
Kolesterolü düşürmenin doğal yolları keten tohumu yağı, ceviz ve fındık gibi ürünlerden geçiyor. Dr. Kalp-damar hastalıklarına yol açan yüksek kolesterol için tüketilecek bu ürünler sağlığınızda aynı önemli değişimler yaratacaktır. Keten tohumu, ceviz ve fındığın yanı sıra kolesterolü düşürecek olan diğer ürünleri Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof.
Yükselen kolesterolünüzü doğal yöntemler ile düşürmek istiyorsanız bu konumuzun size faydalı olacağını düşünüyorum
Utku Çopur’un yorumlarından öğrenelim.

Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Utku Çopur’un yapmış olduğu açıklamada kolesterolü düşürecek olan ürünlerin içinde keten tohumu, ceviz ve fındığın yanı sıra zeytin, soya ürünleri, kırmızı biber, sarımsak, soğan, havuç, enginar, brokoli, domates, maydanoz, limon, elma, greyfurt, portakal, limon ve tahıllarda yer alıyor.  Tüketeceğiniz bu ürünler hormon, D vitamini ve yağları sindiren safra asitlerinin üretiminde kullanılmakta ve kolesterolün büyük oranda azalmasına muavenet etmektedir.

Kolesterolün bir kısmı vücut tarafından üretilmekte bir kısmı da tüketilen gıdalardan, şişmanlıktan, genetik faktörlerden ve stresten husule gelmektedir. Vücuttaki kolesterol miktarını etkileyen bu hususların etkisini azaltmak için sağlıklı ve düzenli beslenmeye dikkat etmenin yanı sıra az önce de söylediğimiz gibi keten tohumu, ceviz ve fındığın yanı sıra zeytin, soya ürünleri, kırmızı biber, sarımsak, soğan, havuç, enginar, brokoli, domates, maydanoz, limon, elma, greyfurt, portakal, limon ve tahılların tüketiminden geçer.
Bir önceki Böbrek taşı neden olur? başlıklı konumuzda böbrek taşı, böbrek taşı neden oluşur ve böbrek taşı nedenleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: kolesterol hastalığı tedavi yolları nelerdir, kolesterolü azaltmanın yolları, kolestrolden kurtulmanın yolları, kolestrolu düşürmenin yolları, maydanozun kolestrole faydası

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.