Lenf kanseri belirtileri

Lenf kanseri belirtileri
Dr. Ağır geçirilen bir grip veya ateşli bir hastalık sonrası ortaya çıkan bu hastalığa erkek çocuklarında daha sık rastlanmaktadır. Erkan Topuz lenf kanserinin belirtileri hakkında bilgiler verdi. Prof.
Nadir olarak görülen lenfoma hastalığı çoğu zaman gençleri esir alıyor

Tam olarak nedeni bilinmesede bu hastalığın ortaya çıkmasında enfeksiyonlar büyük rol oynuyor. Çoğu zaman genetik olarakta ortaya çıkan bu hastalık bağışıklık sisteminin zayıflaması ile bir bağlantısı olduğu kesin.

Lenf kanseri belirtileri

 
Bu hastalığın belirtileri arasında yüksek ateşlenme, gece ter basması ve kilo kaybı sıkça görülür. Göğüsta baskı hissi, nefes darlığı, kuru öksürük, öksürürken kan gelmesi, yorgunluk ve halsizlik ile de lenf kanseri kendini belli eder. Daha ileriki evlerinde ise omuriliğe baskıdan dolayı sırt ağrıları meydana gelir.

Lenf kanseri bağışıklık sistemi düşük olanları hedef aldığı için, bu kişilerde zona hastalığda ortaya çıkabilir. Tedavi sürecindeki hastaların hücresel bağışıklıkları zayıfladığından virüs enfeksiyonları ve çeşitli mantar hastalıkları kendini gösterir.

Lenf Kanser Tedavisi

 
Lenf kanseri tedavisinde hastanın iyileşmesi yüksek bir ihtimaldir. Hatta çoğu zaman ilerlemiş bi lenfomadan bile hastanın sağ çıkması mümkün olabiliyor. Bazı hastalarda ise tekrarlanma riski oluşabilir. Tedavide etkili ilaç kombinasyonlarının geliştirilmesi, radyoterapideki tekniklerin ilerlemesiyle başarılı sonuçlar artmıştır.
Bir önceki Anne sütü kanseri önlüyor başlıklı konumuzda anne sütü hangi hastalıklara iyi gelir, anne sütünün bebek için önemi ve anne sütünün yararları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: Lenf Kanseri Belirtileri, lenf kanseri tedavisi için ne yapılmalı, öksürük ve lenf, en iyi lef bezi kanser neden olur, kanser hastalarının ateşlenmesi neden olur

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.