Parkinson hastalığına bitkisel tedavi

Parkinson hastalığına bitkisel tedavi

Beyinde salgılanmasında sorun yaşanan dopamin vücutta titreme, yavaş hareket etme gibi dengesizlikleri husule getirdiği için Parkinson hastaları en basit işleri bile yapmakta zorlanır ve sürekli birinin yardımına ihtiyaç duyarlar. Dopamin, beyin hareketlerini kontrol eden hücrelerin salgılamış olduğu bir kimyasaldır ve beyine gelen bilgileri bir sinir hücresinden diğerine aktarmakla görevlidir. Dopaminin az salgılandığı ya da hiç salgılanmadığı durumlarda tıbbın parkinson olarak tanımladığı titrek felç hastalığı husule gelir. Yavaş ve sinsice ilerleyen bu rahatsızlık ne ölüme yol açar ne de felce, bu şekilde sürüp gider.
İngiliz hekim James Parkinson tarafından titrek felç olarak ilk kez tanımlanan bu rahatsızlık beyinde dopamin salgılanmasında yaşanan sorundan dolayı husule gelmekte ve vücudun dengesinde gözle görülür ve hissedilir derece de değişikliğe yol açar
Yaşam kalitesinin bozulmasına sebebiyet veren Parkinson hastalığı her kişide farklı ve şiddeti değişen belirtiler gösterir ve ekseri erkeklerde görülür.
Parkinson hastalığı bitkisel tedavi

Parkinson hastalığı için tıpta birçok tedavi metodu mevcut ancak, dilerseniz bu soruna doğal yöntemlerle de çare bulabilirsiniz. Doğanın eczanesinde her sağlık sorununa çözüm bulunduğu gibi, Parkinson hastalığının tedavisi içinde etkili doğal ürünler bulunmaktadır. Parkinson hastalığından kurtulmak isteyenler böğürtlen, frenküzümü, yaban mersini ve çilek gibi meyveleri sıklıkla tüketilmelidir.
Parkinsonun tedavisinde etkili olan böğürtlen, frenküzümü, yaban mersini ve çilek, aynı zamanda birçok sağlık problemi üzerinde de olumlu etkiler göstermektedir. Çünkü böğürtlen, frenküzümü, yaban mersini ve çilek meyvesinin ihtiva ettiği flavonoid madddesi beyin hastalıklarına yakalanma riskini % 40 azaltmaktadır.
Bir önceki Kansızlık nasıl önlenir? başlıklı konumuzda kansızlık nasıl geçer, kansızlık nasıl giderilir ve kansızlık nasıl tedavi edilir hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: parkinson hastaligina bitkisel tedavisi, ahmet maranki parkinson tedavisi, parkinson hastaları ne yemeli, parkinson bitkisel tedavi, parkinson hastaligiı ölümeyolacarmi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.