Sigaranın çocuklar üzerindeki olumsuz etkileri

Sigaranın çocuklar üzerindeki olumsuz etkileri
Hele ki çocuklar sigaranın dumanından yetişkin bir insana nazaran daha fazla etkilenmektir.

Sigaranın çocuklar üzerindeki kötü etkilerini sıralamak gerekirse;

 
Sigara kesinlikle çocukların bulunduğu ortamda içilmemeli ve çocuklar sigaranın dumanını solumamalıdır. Çocuklarının sigara kullanmasını istemeyen ebeveynler ise bu soruna ilk olarak kendileri sigarayı bırakarak önlem almalılar.
Sigara sadece içen kişiye değil aynı zamanda sigara kullanan kişinin yanında bulunanlara da zararlı bir alışkanlık olduğunu sanırım bilmeyen yoktur. Çocukların sigara içmemelerine rağmen içilen sigaranın dumanından kalp krizi, felç ve bunama gibi sorunlarla karşılaşma riskleri bulunuyor
Aksi durumda ne kadar çocuğunuza sigara içme diye baskı yapsanızda, o sizin sigara içmenizi koz olarak kullanır ve bu baskının hiçbir işe yaramaz.
Bir önceki Karpal Tünel Sendromu Belirtileri Nedenleri Ve Tedavisi başlıklı konumuzda Karpal Tünel Sendromu, sinir sıkışması ve sinir sıkışması nedenleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: sigara sadece icen kisiye degil yaninda bulunanlara zarar verir, sigaranın çocuklar üzerindeki olumsuz etkileri, sıgaranın saglıgı uzerındekı etkılerı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.