South Beach diyetiyle kusursuz görünün

South Beach diyetiyle kusursuz görünün
Bu programa başladığınızda ilk haftalarda bel ve göbek bölgenizden kilo vereceksiniz. Uzun süre internet sitesi amazon.com’un en çok satanlar listesinde 5′inci sıranın altına düşmeyen bu mucize diyet, 2 haftada egzersiz bile yapmadan 4-6 kilo verilmesini sağlıyor. Böylece devamlı vücudunuz açım mesajı gönderiyor ve yiyorsunuz!
Amerikalı kardiyolog Arthur Agatston’un geçen yıl Nisan ayında yayımladığı diyet dünyada fırtınalar estirdi.
ABD’de sıkça uygulanan ve kısa zamanda oldukça etkili sonuçlar veren South Beach diyetinin daha ilk iki haftasında bel ve göbek bölgenizden 4 ile 6 kilo arası verebileceksiniz.
Kilolarınızı verememenizin nedeni aç kalmanız veya dengesiz besinler tüketip kanınızdaki insülin seviyesini yükseltmenizdir

Tamamladığınızda ise hem incecik olacaksınız hem de kanınızın kimyası ve vücudunuzun çalışma düzeni değişecek, kalp krizi riskiniz azalacak.
Neden South Beach diyeti?
South Beach, yüksek yağ ve protein ağırlıklı besinleri tavsiye ederek, kalbinizin yıpranmasına neden olan diyetlerden farklı. Çünkü ne düşük karbonhidratlı ne de düşük yağlı bir program. South Beach`de yağların da karbonhidratların da sağlıklı olanlarını seçiyorsunuz. Böylece vücudunuza şekeri yağa daha yavaş çevirmeyi öğretiyorsunuz. Üstelik ihtiyacınız olan tüm gıdaları da alıyorsunuz.

South Beach Diyeti ne kadar sürüyor?
Yaklaşık 2-6 hafta arasında süren programda ideal kilonuza ulaşacaksınız. Üstelik bu kiloyu korumaya başladığınızda yeni sizle tanışacaksınız. Vücudunuz artık durup dururken tatlı yemek istemeyecek. Ama siz canınız tatlı çektiğinde hangi tatlıdan ne kadar yemeniz gerektiğini öğrenmiş olacaksınız.
Diyetin 2 hafta süren ilk bölümünde meyve ve ekmek gibi bazı besinleri mönünüzden çıkarıyorsunuz, ikinci evrede ise bu besinleri yavaş yavaş programa dâhil etmeye başlıyorsunuz. 2. evrede ekmek hatta çikolata bile serbest.
İdeal kilonuza ulaşana kadar devam edeceğiniz bu evrenin ardından ömür boyu sürecek üçüncü bölüm geliyor. Artık sağlıklı beslenmeyi biliyorsunuz ve sağlıklı beslenerek de hayattan keyif alıyorsunuz.
Hazırlıklarınız tamamsa South Beach diyetinin 1. aşamasına geçelim.
Bir önceki Arı zehiri altınla eşdeğer başlıklı konumuzda arı sokması, astım ve boğaz enfeksiyonları hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.