Spor yapacaksanız doğru beslenmelisiniz

Spor yapacaksanız doğru beslenmelisiniz

Fazlalıklarınızdan kurtulmak için seçtiğiniz yol spor ise doğru beslenmeye son derece önem verilmeli. Spordan sonra kendinizi iyi hissetmek istiyorsanız beslenmeyi düzene sokmakta fayda var.

 
Bu zamana kadar ki alışkanlıklarınızı bir gözden geçirin ve Diyetisyen Aysu Aydın’ın önerileri ile ne kadar uyumlu olduğuna karar verin. Hatalı ve düzensiz beslenme hem istenilen kiloya ulaşmanızı engelliyor, hem performans düşüklüğü yaşatıyor, hem de ciddi sağlık sorunları yaşamanıza neden oluyor. Spor yapan kişilerin yaşam biçiminin ideal bir beslenme ile kaliteli olacağını söyleyen Aydın, temel beslenme konusundaki önerilerini bizlerle paylaşıyor

Aysu Aydın, “Egzersiz ve spor yapanlar için ideal beslenme bir yaşam biçimi ve alışkanlığı olmalıdır” dedi. Bu sözlerini “Ancak beslenmelerine dikkat etmezlerse bu çabaları boşa gidecektir” diyerek tamamladı.
Performans düşüklüğü yaşamayın!

Düzensiz ve dengesiz beslenme kişide performans dşüklüğüne neden olacaktır. Performansınızın maksimum seviyede olması için 3 ana 3 ara öğün beslenmek gerektiğini söyleyen Aydın, zengin karbonhidrat besinleri, zengin tahıl ürünleri, yağsız pasta ve kekler, pilav, ekmek, meyve, makarna ve patatesin bu öğünler içinde yer almasını öneriyor.
Hızlı kilo vermeyin!
Aydın, haftada maxsimum bir kilo verilmesinin doğru olduğunu, hızlı kilo verilmesinin sağlık sorunlarına yol açacağını belirtti. Spor ile su kaybınında yaşanacağını ve günde 10-15 bardak su içilmesinin gerektiğinin altını da çizdi. Sıvı kaybı da performans düşüklüğüne neden olmaktadır. Sağlıklı beslenmek için bu öneriler dikkate alınmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Bu içecekler kilo yapıyor! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.