Spor yaparak ayda kaç kilo verilir?

Spor yaparak ayda kaç kilo verilir?

Spor yaparak ayda kaç kilo verilebilir?
Spor yapmak hele ki düzenli olarak her gün bir saatlik yürüyüşe çıkmak zayıflamanın en etkili yöntemlerinden birisidir. Özellikle de günümüz insanları sporu kilo vermek ve fazlalıklarından bir an evvel kurtulmak için yapmayı tercih etmekteler. Bu nedenle uzmanlar spor yaparak ayda verilmesi gereken ideal kilonun 4′ü geçmemesini şiddetle önermekteler. Spor elbette ki kilo vermede oldukça etkili doğal bir çözüm yoludur ancak, aşırı yapılan spor sağlığı olumsuz etkilediği gibi, çok fazla kilo verdirmesi de sağlık sorunlarını tetikler.
Pek çok mütehassıs zayıflamak ve daha güzel görünümlü bir vücut tipine sahip olmak, sağlıklı yaşam sürmek ve hastalıklara karşı vücut direncini arttırmak için spor yapılması gerektiği konusunda önerilerde bulunuyorlar
Özellikle de sabahın erken saatlerinde kahvaltı sonrası bir saat açık havada yürümek diğer spor çeşitleri gibi uzun süreli bitkinlik hissi yaratmayacaktır. Uzun vadede bitkinlik hissi oluşturmamasına rağmen, kısa sürede zayıflamanıza muavenet edecektir.

Spor yaparak zayıflamanın pek çok faydası bulunmaktadır. Kasların güçlenmesi, sindirimin düzenlenmesi, bel ve boyun ağrılarının azalması gibi pek çok yararı bulunan sporu zayıflamak için yapıyorsanız eğer, ayda 4 kilodan fazla vermemeye dikkat ederek spor yapmanız tavsiye edilir. Spor yaparak ayda 4 kilo vermeniz mümkündür, ancak bu değerin üzerine çıkmak sizi hasta eder unutmayın. Uzmanlar spor yaparak ayda en fazla 4 kilo verilmesinin sağlıklı olduğunu söylemekteler.
Bir önceki Kas erimesi neden olur? başlıklı konumuzda kas erimesi, kas erimesi nedenleri ve kas erimesinin nedenleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: nelere dikkat ederek kilo verilir, sporla 1 ayda kaç kilo verilir, ayda kaç kilo vermek sağlıklı, günde 1 saat sporla kaç kilo verilir, gunde bir saat spor ayda kac kilo

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.