Yılbaşı için cilt hazırlığı rehberi

Yılbaşı için cilt hazırlığı rehberi
Melisa Eczacıbaşı ile görüştük.
Parlak ve kusursuz bir cilt
Yüzdeki yaşlılık belirtilerini kısa sürede ve zahmetsiz bir şekilde kaybettirmek için tıbbi tedavi şekilleri oldukça uygun.
Uzmanlar, cildinizi yılbaşına hazırlayıp parlak, duru, ipeksi bir cilt, dolgun ve hacimli saçlar, tertemiz bir ten, ince ve selülitsiz bir vücuda sahip olmak için nelere dikkat edilmesi gerektiğini açıklıyor. Kısa sürede güzelleşmek ve kusursuz bir vücuda sahip olmak için yapılabilecekler yazımızın devamında…
Konu ile ilgili American Academy Of Dermatoloji’nin aktif üyesi olan ve ABD’de cilt, kırışıklık, botoks, lazer ve lazer epilasyon, saç problemleri ve saç dökülmeleri, zayıflama, selülit ve mezoterapi konularında uzun süre tıbbi çalışmaları olan Yedi Tepe Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Cilt Hastalıkları Uzmanı Dr. Göz çevresi, alın, kaş ortası ve burundan dudağa uzanan çizgiler, dudak ve yanak üstündeki kırışıklık ve çizgilerde botoks, haylaform ve restylen gibi yöntemler oldukça pratik yöntemlerdir
Bu yöntemler 1 seans (ortalama 30 dakika)gibi bir sürede gerçekleştirilir.
Göz çevresi, alın ve kaş ortasındaki çizgiler kaybolur, alın bölgesine uygulandığında ise kaşlarda hafif kalkma sağlar ve dolayısıyla göz kapak düşmelerini ve esnemelerini toparlar. bu yöntemler uzman ve tecrübeli hekim tarafından uygulandığında herhangi bir yan etkileri olmaz.
Çok ince uçlu iğnelerle istenilen bölgelere ilaç enjekte edilir ve ağrı, acı hissi olmaz.
Mezolifting ile parlak bir cilt cildi beslemek, parlaklık sağlamak ve ciltteki esnemeleri engellemek amacıyla
Cilt altına vitamin, aminoasit, somon protein. Enjeksiyonu yapılır. Ortalama 15 dakika sürer.
Özellikle kış ve sonbahar aylarında uygulanan bu yöntem ortalama 3-6 seansta gerçekleştirilir. Oksijenterapi ile cilt temizleme da cilt gençleştirme ve temizleme konusunda oldukça başarılı bir yöntem
Peeling yöntemi ile ciltteki matlaşma sorunu giderilir. Gözeneklerde genişleme ve fazlalaşma sorunu varsa peelingle oldukça başarılı sonuçlar elde edilebilir. Yüzdeki ince çizgiler geçer ve cilde daha parlak ve canlı bir görüntü kazandırır.
Dudak şeklinde herhangi bir deformite varsa veya kişi kendi isteği üzerine dudak şeklini değiştirmek istiyorsa yinede tek bir seans (ortalama) 15 dakikada dudağın şeklini değiştirmek mümkün.
Cilt bakımı sayesinde ise cilt temizlenir, oksijenle beslenir ve cilt tipine uygun gereken maskeler kullanılarak cildin toparlanması sağlanır. Akne, leke gibi sorunlarda tabi ki uzman doktor tarafından muayene olmak şart.

İpeksi, tertemiz bir ten
Yüz ve vücuttaki fazla tüylerden kurtulmak için lazer epilasyon oldukça hızlı bir yöntem. yöntem ortalama 4-5 seansta gerçekleştirilir ve uygulama yapılan bölgelerde tüyler %90- %100’e yakın yok olur ve bir daha çıkmaz lazer epilasyon oldukça hızlı bir yöntem sayılır, yüz, koltukaltı ve bikini bölgesi gibi yerlerde ortalama 5 dakika sürerken, büyük bölgelerde (bacak, sırt, göğüs) ortalama 30-45 dakika gibi bir zaman alır.
Cihazlardaki soğutucu başlık sayesinde ağrı, acı hissi duymadan tüylerden ve batıklardan kurtulabilirsiniz. seans araları lazer epilasyonda oldukça uzun sürer (6-8 hafta ). Kadın ve erkeklerde, bilinçli ve güvenilir ortamlarda gerçekleştirilen lazer epilasyon seansları sizleri tüy şikâyetinden kurtulmanızı sağlayacaktır.
İnce ve selülitsiz bir vücut
Mezoterapi yöntemi sayesinde vücudunuzdaki bölgesel yağlanma ve selülit şikâyetinden kurtulup selülit sorununu tamamen unutabilirsiniz. Mezoterapi Fransa’da yaygınca kullanılan tıbbi bir yöntemdir. Bu yöntemde çok ince uçlu iğnelerle cilt altına ilaç enjekte edilir. Bu ilaç o bölgedeki yağ bloklarını yıkıp kan
Dolaşımın artmasına neden olur, dolayısıyla uygulanan bölgede 15-20 cm arasında zayıflama sağlar ve selülit problemi varsa geçer.
Mezoterapi ile beraber diyet uygulandığında vücutta genel zayıflama sağlanır. bu yöntem ortalama 8-10 seansta gerçekleştirilir. Ve bir seans ortalama 15 dakika sürer, vücutta genel kilo problemi varsa tıbbi diyet programı sayesinde bu sorundan da kurtulmak mümkün. Ayrıca lipoliz ve karboksiterapi yöntemi ile de bu bölgelerde oluşan selülitlerden kısa sürede kurtulmak mümkün.
Dolgun ve hacimli saçlar
Saçlarınızda dökülme veya incelme söz konusu olduğunda ağızdan ilaç veya saç mezoterapi yöntemi sayesinde bu problemlere son verip daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olabilirsiniz. Bu durumda kıl kökleri beslenerek, güçlendiriliyor ve saç dökülmesi engellendiğinden saçlarda dolgunluk ve hacim artışı görülüyor.
Leke ve sivilce izi tedavisi
Leke ve iz konusunda en çok kullanılan yöntemler arasında değişik peeling yöntemleri ve lazer yöntemleri sayılabilir, sonbahar ve kış mevsimi bu tedaviler için uygun olduğundan bu dönemleri kaçırmamak gerekir.
Bir önceki Kadınların sağlığını tehdit eden kimyasallar başlıklı konumuzda alerji, baş ağrısı ve bebek gelişimi hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.