Hamilelikte de güzel olmak mümkün

Hamilelikte de güzel olmak mümkün

Hamilelik dönemi boyunca, kadınların vücudunda birçok değişiklik meydana gelir. Bunların başında hormonal değişiklikler vardır ki, bu da bütün vücudu etkisi altına alır. Oysa yapacağınız bir kaç değişiklik ile hamilelik döneminiz boyunca da güzel olabilirsiniz.
Gebelik süresince, tüm kadınların vücudunda birçok değişiklik ortaya çıkar; saçlar kurumaya başlar, sivilceler giderek artar ve tırnaklar kolayca kırılır bir hale gelir.
Saçları boyatmak…
Tebrikler, anne oluyorsunuz
Bu sizin hayatınızın en mükemmel dönemi ama hormon seviyeniz biraz yükseldi. Bu durum saçlarınızda birtakım değişikliklere neden olabilir, saçlarınızın kuruduğunu hissedebilirsiniz ancak, endişelenmeyin bu geçici.
Birçok kadının saçları doğum yaptıktan sonra aniden dökülür Bu, doğum kontrol hapı kullanmayı bırakan kadınların başına da gelebilir). Rahatlayın, zira kel kalmayacaksınız. Saçlarınızın dökülmesine neden olan sadece hormonal değişiklikler ve bu 3-6 ay sonra kendiliğinden düzelecektir.
Hamileyken saçların boyatılması ve perma yaptırılmasıyla ilgili birçok farklı görüş var. Bununla ilgili kesin bir kanıt bulunmamakla birlikte, uzmanlar hamileliğin ilk 3 aylık döneminde saça herhangi bir kimyasal uygulanmasına karşı çıkıyorlar.
Dediğimiz gibi, bunun bebeğe herhangi bir zararı olup olmadığı konusunda kesin bir kanıt mevcut değil, ancak böyle hayati bir konuda riske atılmamanızı ve saçlarınızla ilgili bu tür işlemlere girişmemenizi öneririz.

Cildiniz farklılaşır
Hamilelik sırasında cildinizde ne gibi değişiklikler olur ve bu farklılıkları önlemenin ya da düzeltmenin bir yolu var mıdır? Hamilelikte vücudunuzda birçok değişiklik meydana gelir ve cildiniz bu değişikliklerin dışında değildir. Melasma, akne, örümcek şeklinde damar çatlakları, bu süreçte en çok görülen cilt problemleridir.
Koruyucu krem
‘Hamilelik maskesi’ olarak da bilinen melasma, göz çevresinde, yanaklarda ve bazen dudağın üstünde oluşan kahverengi lekelerdir. Derinizin güneşe maruz kaldığında koyu renkli pigment üretmesinin nedeni, hamilelik dönemindeki hormonal değişikliklerdir. Hamilelik dönemi boyunca bu lekelerin oluşumunu engellemek için en az 15 faktörlü güneş kremi kullanmanız gerekiyor. Ayrıca, yazın bulutlu havalarda bile güneşin UV ışınlarının cilde etki gösterebileceği unutulmamalısınız.
Sivilceler artar
Hamilelikteki hormonal değişiklikler, var olan sivilcelerin artmasına ya da sivilcelerin ilk defa gebelik döneminde ortaya çıkmasına neden olur. Ender durumlarda ise var olan sivilcelerde azalma görülür. Yüz cildi temiz ve kuru tutulmalıdır. Sivilceler kozmetik sorunlar yarattığında, doktor önerisine göre tropikal (bölgesel) ilaçlar kullanılabilir.
Bir önceki Kolay hamile kalmak için ne yapmak gerekir? başlıklı konumuzda bebek sahibi olmak, gebelik ve hamile kalmak hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: hamile olmak cok guzel, hamile olmak guzel, hamile olundugunda guzel olunuqgmu, hangi doğum kontrol saç döker, saç iyi gelen doğum kontrol hapı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.