SÜNNET OLMAK AIDS RİSKİNDEN KORUYOR

SÜNNET OLMAK AIDS RİSKİNDEN KORUYOR
Sünnet sonrası ise AIDS virüsleri deri üzerinde kendilerine tutunacak daha az yer buluyor. Uzmanlar sünnetin bu etkisinin virüsün kolayca etkili olabileceği ve bulaşabileceği deri tabakasının penisten ayrılması sayesinde oluştuğunu belirtiyor. Dünya Sağlık Örgütü, sünnetin 10 yılda 300 bin kişiyi AIDS olup ölmekten kurtarabileceğini açıkladı.

Sünnet olmanın AIDS virüsü kapma riskini azalttığını söyleyen uzmanlar, yaklaşık 2 milyon yeni enfeksiyon vakasının da bu sayede önlenebileceğini söylüyor.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Afrika da sayıları milyonlara ulaşan HIV ve AIDS vakalarının önüne geçmek için sünnet olunmasını tavsiye etti.

Dünya Sağlık Örgütü dün yayınladığı ayrıntılı raporda Müslümanlık dininin temel geleneklerinden biri olan sünnetin gelecek 10 yıl içinde 300 bin kişiyi ölümden kurtaracağı belirtildi
HIV virüsü şimdiye kadara 25 milyon ölüme neden oldu. 40 milyon kişi de halen virüsü taşıyor. WHO sünnetin korunma etkisinin en çok Afrika daki farklı kabileler arasında yapılan karşılaştırmalarda ortaya çıktığını söylüyor.

 

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.